Váci KSE – Telekom Veszprém 26:39 (7:18)

Váci KSE: Kovács, Ulicsinyi – Rozner 2, Kocsi 2, Matsuura 6, Miklián 3, Nagy, Alföldi, Rojkovics 1, Fórizs 3, Gáspár 3, Rédai 4, Moór, Singely, Nyári 2

Telekom Veszprém: Cupara, Székely – Manaskov 1, Yahia 4 (1), Moraes 2, Nilsson 6, Paczkowski 5, Marguc 5, Lauge 3, Strlek 3, Terzic, Nenadic 2, Hornyák 1, Melnyicsuk, Lékai 1, Borozan 6

Hétméteresek: 1/0 ill. 3/1
Kiállítások: 2 perc ill. 6 perc

2020 első tétmérkőzésére készült a Telekom Veszprém ma, 18:30-kor. A K&H Liga soronkövetkező fordulójában a bajnokság sereghajtója, a Váci KSE volt az ellenfél. A mérkőzést a hazai együttes kezdte, de a vezetést mégis Marguc szerezte meg a Veszprémnek. A meccs kényelmes tempóban folyt, a Veszprém pedig a 6. percben tudott először két góllal vezetni, 1:3-ra, amit a Vác kiegyenlített hamar. A 10. percben ismét kétgólos volt a vendég előny, 4:6-ra vezetett a Telekom. Yahia különösen elemében volt az első játékrészben, segítségével tartotta előnyét a Veszprém. A 17. percben 6:11 állt az eredményjelzőn. A különbség egyre csak nőtt a két csapat között, a 23. percben már 6:14-re álltak a felek. Már ebben a játékrészben sikerült a 10 gólt közé rakni, sőt eggyel többet is, így nyugodtan mehetett szünetre az „Építők”. Vác – Veszprém 7:18

A második félidő első gólja Moraes nevéhez fűződik, ezzel ott folytatta a Veszprém, ahol az első játékrészben abbahagyta. A kapuban Székely váltotta Cuparát, illetve Lékai is visszatért hosszabb sérüléséből. A 38. percben pont Lékai tört be, és szerezte meg 25. gólunkat. A Vác tisztesen küzdött, de a különbség nem csökkent, a 40. percben 13:26-ra vezetett a Veszprém. A Vác a 46. percben visszaküzdötte magát 10 gólra, 18:28-ra, sőt az 50.-ben már hét gólra megközelítették a Veszprémet. 23:30-ra. A veszprémi győzelem szerencsére nem forgott veszélyben, főleg úgy, hogy a találkozó utolsó öt percét főleg a technikai hibák tették ki. A végeredmény: Vác – Veszprém 26:39

David Davis: Remek meccs volt a mai, és talán a szezon legsportszerűbbje is. Kicsit ideges volt mindkét csapat, de összességében elégedett vagyok a teljesítménnyel. Így kell folytatnunk. Szeretném megjegyezni, hogy nagyon örülök Máté visszatérésének, jó volt végre a pályán látni.

Lékai Máté: Örülök, hogy pályán lehettem ma. Tisztában voltunk a Vác problémáival, de komolyan vettük a mai találkozót, ezzel is megadva nekik a tiszteletet. Boldog vagyok, hogy pályára léphettem, és remélem a formám ennél csak jobb lesz, és elkerülnek a sérülések. További sok sikert a Vácnak.

Gúnya Péter: Gratulálok a Veszprémnek, és sok sikert kívánok nekik a továbbiakban. Nem egyszerű a világ legjobbjai ellen pályára lépni, de azt gondolom, hogy tisztességgel helyt álltunk. A fiataloknak ez a tapasztalat nagyon sokat jelent. A második félidő jobb volt, tudtunk tempót diktálni. Néhányan azt gondolták, hogy minden lövés bemegy majd ami kapura megy.

Kovács János: Gratulálok a Veszprémnek, bár nem tudom, hogy mennyire lehet élvezni egy ellenük játszott meccset. Örülök persze, hogy a világ legjobbjai ellen játszhattunk, és a továbbiakban mindent elkövetünk, hogy pontokat tudjunk szerezni.

Fotó: Vörös Dávid