THW Kiel – Telekom Veszprém 36:35 (18:13)

THW Kiel: Landin, Quenstedt – Ehrig, Duvnjak 4, Sagosen 5, Reinkind 1, Sunnefeldt, Weinhold 3, Wiencek 2, Ekberg 7 (4), Benitez, Wager, Dahmke 3, Zarabec 3, Voigt, Pekeler 8

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Manaskov 2, Yahia 5, Moraes 1, Tonnesen, Nilsson 2, Marguc 7, Blagotinsek, Shishkarev, Nenadic 2, Mahé 4 (3), Maqueda 1, Lékai 4, Borozan 7

Hétméteresek: 4/4 ill. 3/3
Kiállítások: 14 perc ill. 10 perc

Védésekkel indult a THW Kiel – Telekom Veszprém Bajnokok Ligája elődöntő Kölnben. A Veszprém az első 5 percben nem tudott betalálni, utána viszont zsinórban háromszor is gólt lőtt, ezzel 3:3-ra egyenlítve. A 10. percben két gólos volt a németek előnye, 7:5-re vezettek. Az „Építők” támadójátéka döcögött, így az első félidő első felében jobbára csak futott az eredmény után. A 19. percben 13:10 állt az eredményjelzőn. A 21. percre elszaladt a Kiel, 16:10-es vezetéshez jutott, köszönhetően gyors góljainak, és üreskapus találatainak. A már hét gólos hátrányt sikerült ötre lefaragni a szünetre. Félidőben az állás: Kiel – Veszprém 18:13

A második félidőre teljesen más csapat jött ki veszprémi részről. A Kiel magabiztos támadójátékát szépen törte meg az „Építők”, és támadásban is sikerült szép gólokat dobni. Omar Yahia beállásával megélénkült a jobb oldal, és hatalmas átlövés gólokkal hozta közelebb csapatát az egyiptomi. A 42. percben 24:22-re vezetett már csak a német bajnok. A 45. percre elfogyott a Kiel előnye, 24:24-re egyenlített a Veszprém sőt, egyből a vezetést is átvette. Ami egyszer beindul, mondhatni, a Kiel nem tudott gólt dobni, ellenben a Telekom négy gólos, 24:28-as vezetésre tett szert. A németek nem adták fel, és 28:28-ra tornázták fel magukat 5 perccel a vége előtt, majd a vezetést is átvette. Az egyenlítést követően a Veszprém megőrizte a döntetlent, és hosszabbításra mentette a mecccset.

A hosszabbítás első félidejében a Veszprém kétgólos előnyt szerzett Nenadic dudaszó pillanatában lőtt góljával, illetve Patrick Wiencek piroslapot kapott Marguc buktatásáért a szélen. A Veszprém 32:34-es előnnyel kezdte a második félidőt.
A második öt percben aztán folytatódott a hullámvasút, ezúttal a Kiel jött vissza, és Weinhold átlövésével meg is szerezte a győzelmet. A Veszprém végül holnap a PSG-vel csap össze a bronzmeccsen, miután 36:35-re kikapott a Kieltől hosszabbításban.

David Davis: Nehéz meccs volt, rosszul kezdtünk. Egyértelmű, hogy ez a végét is nehézzé tette. Harcoltunk, de a mérkőzés elejétől kellett volna. Gratulálok a játékosaimnak az erőfeszítésükért. Folytatjuk a munkát, és erősebben térünk vissza a szezon végén.

Gasper Marguc: Egyetértek Daviddal. A szezon eddigi részében jól játszottunk, ezt kellett volna folytatni. Nem volt meg az energia az elején, de harcoltunk és visszakapaszkodtunk. A végén sajnos ez nem volt elég, mivel a hátrány ledolgozása rengeteg energiát emésztett fel. Csalódott vagyok, mert döntőt szerettem volna játszani. Visszatérünk ide a szezon végén.

Filip Jicha: Büszke vagyok a csapatomra, mivel magas szinten játszottak egy nagyon erős Veszprém ellen. Oroszlánként küzdöttek, és büszke vagyok, hogy döntőt játszhatunk holnap. Várjuk a végső csatát, amire már most elkezdődött a felkészülés.

Niklas Landin: Azt kaptuk, amire számítottunk. Idén már többször játszottunk a Veszprém ellen, tisztában voltunk azzal, hogy nehéz lesz a dolgunk. A vezetés miatt a második félidőben nem játszottunk jól, de a végén megmutattuk, milyen jó csapat vagyunk. Várjuk már a holnapi döntőt.

Fotó: Vörös Dávid