Telekom Veszprém - FTC 50-40
2022-11-17 19:38
A Telekom Veszprém magyar bajnoki mérkőzésen fogadta a Ferencváros együttesét. A vendégek kezdték a találkozót és Lékai 2 góljával villámgyorsan 3-1-re elhúztak a vendégek. Yahia büntetőt hibázott és a Ferencváros 7-4-re vezetett a 7. percben. Nenadic és Nilsson páros termelte a hazai gólokat, egyenlített is gyorsan az Építők. Marguc remek akció végén talált be és a Veszprém átvette a vezetést (10-9). A félidő közepén Ilic komplett sorcserét hajtott végre a belső posztokon, majd Marguc büntetőjével 2 gól volt a hazai előny (14-12). A Ferencváros 7:6 elleni játékot alkalmazott támadásban és többnyire sikeresen fejezték be akcióikat. Mahé betalált üres kapura, ami az 500. gólja volt Veszprém mezben. Corrales is megbüntette az újabb eladott vendég labdát és 4 gólra növelte a hazai vezetést (26. perc 21-17). A félidő végén még Ilic is időt kért és a Veszprém 4 gólos előnnyel mehetett szünetre.

A második félidő egy Nilsson góllal indult, majd Nenadic is betalált. Remek labdaszerzések után könnyű gólokat lőtt a Veszprém és 10 gólra növelte az előnyt, jött is a vendég időkérés (37. perc 34-24). Nilsson remek napot fogott ki, rendre megtalálták társai és be is lőtte ezeket a helyzeteket és már 10 gólnál járt (42. perc 39-30). Rengeteg gól esett a mérkőzésen, egyik oldalon sem a védekezés dominált. Az Építők teljes erőbedobással játszott és folyamatosan növelte előnyét (50. perc 46-33). A mérkőzés hajrájában Szabó Tas debütált, de a büntetője kimaradt. Pechmalbec szerezte a hazaiak 50. gólját a találkozón. A Veszprém egy extrém gólgazdag találkozón, NBI-es gólcsúcsot jelentő összecsapáson szerezte meg a két pontot.

Telekom Veszprém – Ferencvárosi TC 50:40 (25:21)

Telekom Veszprém: Corrales 1, Cupara – Yahia 6, Nenadic 7, Nilsson 11, Elísson 4, Ligetvári, Marguc 4, Lauge 3, Strlek 3, Mahé 3, ElDeraa 1, Pechmalbec 5, Szabó, Vailupau 2

Ferencvárosi TC: Borbély 1, Győri – Bognár 4, Füzi 5, Balogh 6, Bredák 2, Pordán, Debreczeni 5, Török, Bohács 1, Prainer 5, Lékai 5, Mikita, Bujdosó 3, Kovacsics 3

Kiállítások: 2 perc ill. 0 perc

Hétméteresek: 7/5 ill. 1/1

NYILATKOZATOK
Edzői értékelések

Momir Ilic: Először is gratulálok a játékosaimnak a sikerhez és természetesen nagy elismerés illeti Pásztor István csapatát is a küzdelemért! 90 gól egy mérkőzésen iszonyatosan sok. Nagy tempójú találkozó volt, ahol rengeteg lerohanás gól született. Nem voltam elégedett a védekezésünkkel, hiszen 40 gólt kaptunk. Kell egy kis idő még javítani a játékunkon! Megyünk tovább! És minden jót kívánok a Fradinak a jövőben!

Pásztor István: Természetesen gratulálok a házigazdáknak! Szerintem ez mindkét csapatnak jó felkészülés volt. Momo 60 percen keresztül tudta motiválni a játékosait, így végig nyomták a meccset. Mi kedden idegenben lépünk pályára Franciaországban, amihez úgy gondolom tényleg egy nagyon jó felkészülés volt a mai. Bebizonyosodott viszont, hogy egy ilyen szintű beálló - átlövő páros kapcsolat ellen nem elég feszes a védekezésünk. Nagyon örülök, hogy be tudtuk nevezni (junior válogatott elfoglaltság miatt) Bedák Dominikot, junior korú jétkosunkat, aki két gólt is szerezett a mai összecsapáson. Szerintem ez nagyon nagy siker számára is. Sok sikert kívánok a BL-ben a Veszprémnek, természetesen nézzük az összes mérkőzésüket!

Pályán belülről

Bredák Dominik: Nagyon élveztem a játékot, örülök a játékperceknek. A védekezésünkön sokat kell még javulni, ezen fogunk dolgozni a jövőben.

Szabó Tas: Boldog vagyok, hogy ilyen nagyszerű játékosok mellett pályára léphettem. Sajnos nem sikerült betalálnom, de így is boldog vagyok, hogy debütálhattam az első csapatban.