Telekom Veszprém - Szpartak Moszkva 37:32

Telekom Veszprém – Szpartak Moszkva 37:32 (17:13)

Telekom Veszprém: Cupara, Palasics – Manaskov 10, Dörnyei, Hornyák 6, Ilic 3, Szuharev 3, Dobi, Melnyicsuk, Bodor 5, Bakos, Szrnka 1, Mackovsek 6, Szűcs 3, Sisa

Szpartak Moszkva: Nungovitch, Nikulin – Urbonas 3, Ionov 5 (1), Kovalev 3, Fokin 5, Korshunov 3, Vinogradov 5, Ryabov 8, Radojevic

Nézőszám: 2345

Hétméteresek: 0/0 ill. 2/1
Kiállítások:  6 perc ill. 0 perc

A Telekom Veszprém fiataljai – Manaskovval, Mackovsekkel és Cuparaval kiegészülve - ezúttal a Veszprém Arénában mérkőzött meg a Szpartak Moszkva csapatával. A Veszprém kezdte a mérkőzést, egy technikai hibával, de az első gólt így is a hazaiak szerezték Manaskov révén. Az oroszok egyenlítettek még, de erre két hazai gól volt a válasz (8. perc 3-1). Egalizáltak újra az oroszok, amit két veszprémi átlövés gól követett. A vendégcsapat időt is kért, mert nehezen találták a kapuba Cupara mellett. Bodor már a negyedik gólját lőtte, de a vendégek szorosan tapadtak, ezért a félidő felénél hazai időkérés következett (7-6). Cupara újabb védése után Manaskov növelte a hazai előnyt 5 gólosra, ami újabb orosz időkérést hozott (23. perc 12-7). Hornyák duplázott, majd Szuharev lőtt hatalmas gólt. Nagyon szép akciókat vezetett a Veszprém és sorra születtek a remek gólok. Manaskov volt igazán elemében az első félidőben, aminek a végén17:13 volt az állás.

A második félidő első gólját Hornyák szerezte. Szűcs lőtt szép gólt beállóból, de az oroszok minden hazai gólra válaszoltak. Mindkét oldalon jött pár rossz lövés, majd egy hétméteres góllal feljött a Moszkva három gólra. (40. perc 23-20). Cupara továbbra is jól védett, amiből könnyű gólokat szerzett a Veszprém és ellépett 6 góllal. A 30. hazai gólt Szrnka szerezte Manaskov nagyszerű passza után. Palasics érkezett a veszprémi kapuba az utolsó 10 percre, a különbség 8 gólos volt ekkor. A Veszprém könnyedén szerezte góljait a fáradó oroszok ellen, csak a beálló posztról sok volt a rontott lövés. Gulyás időt kért, de nem sikerült gólt szerezni a következő támadásból. Manaskov újabb zseniális gólt lőtt, egyértelműen ő volt a meccs embere a maga 10 góljával. A végeredmény magabiztos 37-32-es hazai siker.

Gulyás Péter: Jó mérkőzés volt. Főleg védekezésben játszottunk jól, valamint Cupara jól védett, így sok gyors lerohanás gólt tudtunk szerezni. Úgy gondolom, hogy a mérkőzés utolsó perceiben a 3500 állva szurkoló ember bizonyítja, hogy a veszprémi csapatban magyar játékosoknak is helyük van.

Szuharev Lev: Először is gratulálok a Moszkvának. Köszönjük a nézőknek az egész meccses biztatást. A nyitott védekezés az elején megzavart minket, de utána megtaláltuk a megoldást. A mi védekezésünk jól működött és megérdemelten nyertünk.

Oleg Kulesov: Gratulálok a Veszprémnek. Nagyon jól és gyorsan játszottak a mai mérkőzésen. Megérdemelten nyertek. A mi játékosaink fiatalok, nagyon szeretnének jól játszani és motiváltak. Még egyszer gratulálok a hazaiaknak.

Igor Radojevic: Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez. Sok problémánk van, nyolcan voltunk csak, többiek sérültek vagy vízum problémájuk volt. Volt sok jó és rossz momentumunk a mérkőzésen. Nehéz a helyzetünk, de köszönjük a Veszprémnek a fair mérkőzést.

Fotó: Vörös Dávid