Telekom Veszprém – Montpellier HB 24:23 (16:14)

Telekom Veszprém: Sterbik, Cupara – Manaskov 1, Yahia 2, Moraes 1, Gajic 7 (2), Nilsson 2, Marguc, Lauge 3, Strlek 3, Terzic, Blagotinsek 2, Nenadic 1, Mackovsek, Lékai, Borozan 2

Montpellier HB: Sego, Bonnefoi – Simonet 3, Villeminot 4, Truchanovicius 1, Descat 6 (2), Grebille, Bos, Pettersson, Richardson 1, Porte 2, Lenne 2, Afgour 1, Soussi 1, Duarte 2

Hétméteresek: 3/2 ill. 2/2
Kiállítások:  6 perc ill. 4 perc

Nézőszám: 5168

A Telekom Veszprém az utolsó hazai BL csoportmeccsén a Montpelliert látta vendégül. A Veszprém vezette az első akciót, Nenadic lövését védte Sego, de a következő támadásban Lauge már betalált. Cupara óriási ziccert védett, azonban a vendégek így is fordítani tudtak. Gyors támadásokat vezetett mindkét fél és Strlek góljával sikerült két góllal elhúzni (7. perc 4-2). Felváltva estek ekkor a gólok, Gajic két szép találata 3 gólos előnyt jelentett. A félidő feléhez érve azonban kiegyenlített a Montpellier (9-9). Sterbik érkezett a hazai kapuba és bravúros mozdulattal hárított egy szélső lövést. A franciák ugyan átvették a vezetést, de a 23. percben sikerült visszavenni, amit vendég időkérés követett (13-12). Sterbik védéseinek köszönhetően sikerült újra 3 gólos vezetésre szert tenni. Ebből a szünetre 2 gól maradt.

A második félidő is hasonlóan nagy tempóban és sok góllal kezdődött. Yahia egy veszprémi gól után maradt lenn a földön és szenvedett bokasérülést. Gajic büntetőt hibázott, de hátul Sterbik parádés formában volt. A 40. percben 21-18 állt az eredményjelzőn. A Veszprém három jobbkezessel játszott a belső posztokon, ezért nehezebben alakított ki gólhelyzeteket. Sterbik nevét skandálta az egész Aréna, a védéseinek köszönhetően nem tudtak közelebb jönni a franciák (49. perc 22-20). A Veszprém támadásban szenvedett, ezért Davis kénytelen volt időt kérni. Borozan meg is törte a gólcsendet egy hatalmas lövéssel. Az utolsó 5 percbe érve továbbra is 2 gól volt a hazai előny (24-22). Ebből az előnyből egyet meg tudott őrizni a hazai gárda és megnyerte ezt a fontos összecsapást.

David Davis: Örülök, hogy nyertünk, de talán ez volt a legnehezebb meccsem mióta Veszprémben vagyok. Az első összecsapáson Montpellier-ben nem játszottunk jól, most viszont sikerült. Yahia sérülése után voltak problémáink, nem tudtuk kijátszani a figurákat. A védelem jó volt, és nagyon sokat küzdött. Sterbik Árpád ismét lenyűgöző volt. Egyértelmű volt, hogy nyerni akarunk, és megszerezni a fontos pontokat. Bár győztünk, sok mindenben kell fejlődnünk.

Rasmus Lauge: Először is köszönet a Montpelliernek a nagy küzdelemért. Ez mindenképpen az volt a részünkről. Sok figuránk nem működött, de harcoltunk a végsőkig, mert mindenki tudta, hogy ez egy fontos mérkőzés. Nagy szenvedéllyel és szívvel játszottunk. Sikerült megszerezni a két pontot, gyenge játékkal, ez pozitívum. A szurkolóknak külön köszönet, lenyűgöző atmoszférát teremtettek, mint mindig.

Patrice Canayer: Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez. Egy élmény volt itt játszani, ilyen közönség és támogatás előtt. Azt gondolom, hogy jó reklám volt ez a kézilabdának. Szomorú vagyok, hogy kikaptunk, hiszen nagyon sokat fektettünk ebbe a találkozóba. Fizikálisan fel tudtuk venni a versenyt, de sokkal több technikai hibát vétettünk. Még egyszer gratulálok a hazaiaknak.

Jonas Truchanovicius: Gratulálok a Veszprémnek. Remek mérkőzést láthattak a nézők. Szomorúak vagyunk, hogy kikaptunk egy góllal, mert volt esélyünk a jobb eredményre. A hazai kapus remek napot fogott ki, ez jelentette ma a különbséget. Mindig öröm itt a Veszprém Arénában játszani.

Fotó: Vörös Dávid