Telekom Veszprém – HC Motor 34:30 (17:17)

Telekom Veszprém: Cupara, Corrales – Manaskov 2, Yahia, Moraes, Nilsson 4, Markussen 4, Ligetvári, Marguc 8 (3), Strlek 1, Blagotinsek, Nenadic 2, Mahé 2, Maqueda 10, Lékai 1, Borozan

HC Motor: Viunik, Komok – Kubatko, Babichev, Malasinskas 6 (1), Pukhouski 4, Denysov 3, Orbovic, Turchenko, Kozakevych 2 (1), Dontsov, Horiha 7, Gurkovsky 2, Minotskyi, Bokhan 6, Tiutiunnyk

Hétméteresek: 3/3 ill. 4/2
Kiállítások:  8 perc ill. 8 perc

A piros mezes Telekom Veszprém az ukrán Motor együttesét látta vendégül a Bajnokok Ligájában. A Veszprém indította útjára a labdát és Markussen szerzett szép gólt. A Motor még egyenlített, de ezt két hazai gól követte. A szokásos gyors kézilabdát játszotta mindkét csapat, de a Veszprém kicsit pontosabb volt támadásban. Lékai jól szervezte a támadójátékot, 10 perc után már 7 gólt szerzett a csapat (7-4). Maqueda jeleskedett góllövésben, az első negyed órában négyszer is eredményes volt (9-8). Davis a belső posztokon frissített a csapaton, de a Motor egyenlített mégis. Egyik oldalon sem volt kemény védekezés, a csapatok sok gólt szereztek (22. perc 14-12). Corrales ugyan büntetőt védett, de az ukránok szorosan tapadtak. A szünetre utol is érték a sokat hibázó Veszprémet.

A második félidő 1-1 góllal indult, majd pár perces gólcsend következett. A veszprémi védelem képtelen volt megfékezni Malasinskast, aki több gólt és gólpasszt jegyzett. Kétszer is emberelőnybe került a Veszprém, de nem sikerült lehagyni a vendégeket (39. perc 21-21). Cupara váltotta a kapuban Corralest, aki hetest is hárított, de a védekezés még mindig nem állt össze (46. perc 25-24). Támadásban Maqueda (10 gólos lett végül) és Marguc vezérletével továbbra is szép számban termelt a Veszprém. A szlovén jobbszélső ráadásul a büntetőket is magabiztosan értékesítette. A végjátékban 7 perccel a vége előtt sikerült 3 góllal ellépni a hazaiaknak. Ám az izgalmak nem értek véget, mert a Motor lőtt gyorsan három gólt. De a végén győzött a Veszprém, köszönhetően a rutinnak.

David Davis: Gratulálok a Motornak, hiszen mindig nehéz ellenük játszani, nem emlékszem olyan találkozóra, amikor könnyű dolgunk lett volna. A védelem még sajnos nem úgy működik, ahogyan azt szeretnénk, de szerencsére a héten volt időnk edzeni, ami esélyt adott a hibák javítására. A Bajnokok Ligája rendszere változik, szóval most csak a két pont megszerzése volt a legfontosabb. Gratulálok a mellettem ülő Vladimir Cuparának, akinek a beállása egyértelműen megváltoztatta a mérkőzés ütemét. Mindig az a játékos tud csillogni, aki megdolgozik érte. Hiányoznak a Szurkolóink az Arénából!

Vladimir Cupara: Gratulálok a Motornak, mindig nehéz ellenük játszani, mert igazi harcosok. Második győzelmünk volt zsinórban, minden nap keményen edzünk, hogy egyre jobbak legyünk. Remélem, hogy folytatjuk ezt a győzelmi sorozatot. A csapat minden edzésen küzd, mert nagy dolgokért harcolunk. Köszönjük a szurkolók támogatását és várjuk őket vissza az Arénába, amint lehetséges.

Gintaras Savukynas: Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez. Azt gondolom, hogy hasonló volt a játék képe, mint az első meccsünkön, hiszen 45 percig jók voltunk, aztán a Veszprém a végén megmutatta mennyire jók, és milyen erőt képviselnek. Voltak pozitívumok a játékunkban, és egészen más karaktert mutattunk, mint egy héttel ezelőtt a Kiel ellen. Köszönjük a Veszprémnek a fair mérkőzést.

Barys Pukhouski: Gratulálok a Veszprémnek, mindig nehéz meccseket játszunk ellenük. mert jól játszanak otthon. Jól játszottunk mi is, sokkal jobban, mint a múltkor a Kiel ellen. Változtattunk a hozzáálláson, harcoltunk végig, sajnos rövidebb a kispadunk. Jó tapasztalat volt ez nekünk, sok fontos mérkőzés jön és folytatnunk kell a munkát és jobbnak lenni a jövőben.

Fotó: Vörös Dávid