Telekom Veszprém - FC Porto Sofarma 38:28

Telekom Veszprém – FC Porto Sofarma 38:28 (19:16)

Telekom Veszprém: Sterbik, Cupara – Manaskov 1, Yahia 1, Moraes 2, Tönnesen 1, Gajic 5 (3), Nilsson 8, Marguc 1, Lauge 4, Strlek 2, Terzic, Blagotinsek 3, Nenadic 6, Lékai 1, Borozan 3

FC Porto Sofarma: Quintana, Bauer – Iturriza 6 (2), Blanco 3, Martins 2, Mbengue 4, Hernandez 2, Silva, Salina 2, Ribeiro, Fernandes, Borges 1, Branquinho 2, Areia 3 (2), Gomes 3, Magalhaes

Nézőszám: 4985

Hétméteresek: 3/3 ill. 5/4
Kiállítások: 6 perc ill. 6 perc

A Telekom Veszprém az FC Porto Sofarma együttesét fogadta a Veszprém Arénában. A Veszprém kezdte a mérkőzést, de Lauge lövését védte a vendég kapus, majd gyors kontrából a vezetést is megszerezték. 2-0-s állásnál Gajic szerezte az első hazai gólt hétméteresből. A Porto könnyen szerezte a gólokat és elhúzott 5-2-re már az 5. percben. Lauge szép betörés góljával feljött a Veszprém 1 gólra. (8. perc 5-6). Blagotinsek kapott kétperces büntetést, de ennek ellenére Nilsson szerzett óriási gólt. Cupara nagyot védett, majd újabb Nilsson góllal átvette a vezetést a hazai gárda (9-8). Többször hét játékossal, kapus nélkül támadtak a portugálok, amit a Veszprém kontra gólokkal büntetett. A 17. percben már 12-8 volt az állás Blagotinsek góljával. Gajic harmadik büntetőjét is biztos kézzel értékesítette. Mindkét csapat támadásban volt jobb, ezért sok gól esett. Nenadic szerzett ismét remek gólt, amivel ismét 4 gólos lett a különbség. Az utolsó hazai támadás előtt Davis időt kért, de nem sikerült gólra váltani, így 19-16 volt a félidei eredmény.

A második félidőt a portugálok kezdték és gyorsan esett 2-2 gól. Borozan is pályára lépett és szép góllal köszönt be. A kapuba Sterbik érkezett és azonnal büntetőt hárított. Lékai szépen irányította a csapatot és Moraes és Yahia is betalált friss erőként. Sterbik több bravúrt is bemutatott és 40. percben 26-20-re vezetett a Veszprém, ezért a Porto időt is kért. Tovább nyílt az olló a két csapat között Sterbik hatalmas védéseinek és az ötletes támadójátéknak köszönhetően. A 47. percben a vendégek kénytelen voltak az utolsó időkérésüket is kihasználni, mert a Veszprém állva hagyta ellenfelét (31-22). Nenadic álompassza után Nilsson góljával kialakulta a 10 gólos különbség. Strlek szerzett gyönyörű gólt kínaiból és 5 perccel a vége előtt újra 10 gól volt a két csapat között. Ez már nem is változott, így egy igazán közönség szórakoztató játékkal aratott győzelmet a Veszprém.

David Davis: Nagyon boldog vagyok a mai mérkőzés és a győzelmünk miatt, mert az előző két Bajnokok Ligája mérkőzésünket elvesztettük, de én hiszek a csapatomban. Jól kezdtük a meccset. A szurkolóink a találkozó kezdetétől fogva velünk voltak, amiért hálásak vagyunk. Úgy érzem, hogy visszatért a csapat önbizalma. Mindig jó olyan edzővel találkozni, aki ellen már játszottam. Úgy gondolom, hogy a Porto egy remek csapat és sok sikert szeretnék nekik kívánni a következő mérkőzéseikhez.

Dragan Gajic: Boldogok vagyunk, felszabadultan játszottunk. A jó szezon rajt után mostanában mélyen voltunk kicsit, de a jó csapatok mindig feljönnek. A Porto remek együttes és jól játszottak ma. Mi jól felkészültünk belőlük, főleg a 7 a 6 elleni játékból. Élvezni kell a győzelmet, de a show folytatódik holnaptól, edzéssel.

Magnus Andersson: Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez! Egy kicsit csalódottak vagyunk, mert veszíthetünk, de nem ilyen nagy gólkülönbséggel. A Veszprém a világ egyik legjobb csapata és nem könnyű ellenük játszani. Nagyon sok fiatal játékos van a csapatunkban, akik sokat tanultak a mai mérkőzésből. Sokat hibáztunk, valamint ma a 7 a 6 elleni játékunk sem működött jól. Szeretnék még egyszer gratulálni, számunkra jövőhét szerdán és szombaton jönnek az igazán fontos mérkőzések.

Djibril Mbengue: Először is gratulálok a Veszprémnek. Jól játszottunk az első félidőben, 7 a 6 ellen is, bár néha kicsit passzívan. A második félidőben volt 10-15 perc, amikor lendületünket vesztettünk. Sokat tanulhatunk ebből a meccsből a jövő heti fontos meccsünkre.

Fotó: Vörös Dávid