Telekom Veszprém – Csurgói KK 40:21 (19:10)

Telekom Veszprém: Cupara, Corrales – Yahia 3, Moraes, Nilsson 4, Ligetvári 1, Strlek 10, Blagotinsek 6, Shishkarev 4, Nenadic 4, Mahé 2 (2), Bodor, Maqueda 5, Lékai, Borozan 1

Csurgói KK: Tatai, Füstös – Vasic 1, Hanusz 2, Krecic, Krsmancic 5 (2), Leimeter, Szeitl 1, Gábor 1, Vasvári, Gebhardt 1, Kerkovits 5 (4), Popovic 1, Borsos, Kovacevic 1, Nagy 3

Hétméteresek: 2/2 ill. 7/6
Kiállítások:  4 perc ill. 14 perc

A Telekom Veszprém a Csurgói KK csapatát fogadta a Veszprém Arénában bajnoki mérkőzésen. Az első támadásból Nilsson rögtön gólt szerzett, majd Strlek duplázott. 5 perc után 5:0 állt az eredményjelzőn, időt is kért a Csurgó. Cupara szenzációs formában kezdte a találkozót, büntetőt és ziccereket védett. A Csurgó a 10. percben tudott csak a kapuba találni (6-1). Strlek szórta a gólokat, a félidő közepén továbbra is 5 gól volt a különbség (9-4). Jól működött a veszprémi hatosfal, a Csurgó nem találta a rést rajta (23. perc 14-6). Strlek 8. góljával 10 gólosra hízott a veszprémi előny (19-9). A félidőre ebből egyet ledolgozott a Csurgó.

A második félidő gyors gólokkal indult és Mahé büntetőből szerezte idei első gólját. Egymást követték a kétperces büntetések mindkét oldalon. Nenadic három üres kapus gólt is szerzett rövid időn belül (38. perc 24-13). A csurgóiaknál egy percen belül 3 játékos is a kiállítás sorsára jutott. A félidő közepén már 14 gólos volt a veszprémi előny (29-15). A veszprémi alakult kezdte lelépni a vendégeket, az 50. percben már 15 gól volt a különbség (32-17). Strlek elképesztő formában játszott, már 10 gólnál tartott ekkor. Mahé remek gólpasszokat osztott ki, főként Blagotinseknek, aki sok gólt szerzett a hajrában. A vége fölényes Veszprém győzelem lett.

David Davis: Örülök, hogy komolyan vettük a mérkőzést, fontos is volt ezen a héten. A Csurgó remek együttes benyomását keltette az előszezonban, a vezetőedzőjük kiváló munkát végez. Mi már egy kicsit a hétvége felé kacsintgattunk, ahol megharcolunk a kupáért! Gratulálok a csapatomnak, úgy érzem, hogy kezdünk megérkezni arra a szintre, amin lenni szeretnénk. Még nagyobb öröm számomra, hogy Kentin Mahé visszatért. Sok sikert kívánok neki!

Kentin Mahé: Először is boldogok és büszkék lehetünk a teljesítményünk miatt. Megtiszteltük ellenfelünket azzal, hogy mindent beleadtunk. Minél több gólt próbáltunk szerezni egy jó csapat ellen, akik csak 1 góllal kaptak ki a Kielcétől. Remek felkészülés volt ez a Seha Final Fourra. Örülök, hogy sok idő után újra pályára léphettem, érzelemdús volt számomra. Újra látom a fényt az alagút végén, örülök, ha megkapom az elismerést az erőfeszítéseimért.

Baranyai Norbert: Hit és akart nélkül nem lehet jó meccset játszani. Ez a találkozó már az első 10 percben eldőlt. A védekezésünkben hiányzott a ritmus. Sajnos szétestünk. Sok lerohanás gólt kaptunk, támadásban pedig ötlettelen és bátortalan volt a játék. Megérdemelt a Veszprém győzelme.

Kerkovits Gyula: Az első percekben eldőlt a mérkőzés, szégyelljük magunkat. Nincsen ennyi különbség a két csapat között, feltartott kézzel álltunk ki a találkozóra. Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez. Próbálunk javítani a következő időszakban.

Fotó: Vörös Dávid