Telekom Veszprém: Cupara, Corrales – Manaskov 6, Yahia 2, Moraes, Nilsson 2, Markussen 2, Ligetvári, Marguc 2, Strlek 1, Blagotinsek 3, Mahé 3, Maqueda 6, Lékai 2, Borozan 5

Barca: Perez de Vargas, Möller – Entrerrios, Sorrhaindo, Dolenec 7, Arino 1, Gomez 10 (7), Petrus, Diocou, Cindric 5, Pascual, Palmarsson 5, Makuc 1, Langaro 2, Fabregas 4, Frade 2

Hétméteresek: 2/0 ill. 8/7
Kiállítások:  4 perc ill. 4 perc

A 2021-es év első hazai Bajnokok Ligája meccse rögtön egy nagy rangadóval indult a Barcelona ellen. A piros mezes Veszprém kezdte a találkozót, Marguc hibázott szélről, de a következő támadásból Maqueda szerezte az első gólt. Hatalmas elánnal kezdtek a csapatok, szép megoldások mellett sok hiba is csúszott a játékba. Markussen kétperces büntetése után ellépett a Barca két góllal (9. perc 4-6). 10 perc játék után Davis kénytelen volt időt kérni a sok elpuskázott támadás miatt. Borozan három óriási góljával visszajött egy gólra a veszprémi alakulat a félidő felénél (8-9). Pár perc leforgása alatt a Barca keményen megbüntette a hazai hibákat és 5 gólos előnyre tett szert (20. perc 8-13). Sajnos veszprémi oldalon elmaradt a jó kapusteljesítmény, így a Barca uralta az első félidőt, aminek a vége 15-19 volt.

A második játékrész Maqueda üres kapus góljával indult, azonban Cindric gyors két gólja újra 5 gólos különbséget eredményezett. Cupara fontos büntetőt hárított, Maqueda pedig ellenállhatatlanul tört előre és szerzett gólokat. A Barca néhány hibája után újra szoros lett a meccs és a vendégek időt is kértek (44. perc 24-26). Cupara teljesítménye jelentősen feljavult a szünet után és a veszprémi védelem is feszesebb lett. 12 perccel a vége előtt két gólos spanyol vezetésnél Borozan kapott kétperces kiállítást. Óriási küzdelem zajlott a pályán és 8 perccel a vége előtt Manaskov egyenlített. Vargas két védésének köszönhetően újra három góllal mentek a vendégek. A mérkőzést végig dominálva nyerte meg a Barca.

David Davis: Sajnálom, hogy Xavi Pascual ma nem tudott eljönni Veszprémbe, innen is a legjobbakat neki. Az első félidő megint nem volt jó, ahogyan olyan sokszor már idén. A másodikban próbáltunk nyomni, de sajnos a félidőben felhalmozott hátrány soknak bizonyult. Többet vártam a csapattól, mert úgy gondolom, szeretnénk versenyben maradni a legjobbakkal a saját sportunkban, de ma ettől nagyon messze voltunk, ahogyan a legjobb teljesítményünktől is. Fejlődnünk kell még. Gratulálok a Barcának.

Jorge Maqueda: Gratulálok a Barcának, nagyon jó meccset játszottak. Az első félidőben nem voltunk jók, tudtuk, hogy sokat futnak. Nehéz ellenük játszani jó védelem nélkül, mert sok gólt szereznek. A következő meccsre fókuszálunk és próbáljuk javítani a játékunkat.

Fernando Barbeito: Gratulálok a Veszprémnek, izgalmas meccset játszottunk a televízió előtt ülő nézőknek. Szeretném megköszönni Xavi Pascualnak, aki ma sajnos nem lehetett itt. Az első félidőben jól játszottunk, bár tartottunk a Veszprém lerohanásaitól. A második félidőben pont ennek köszönhetően zárkóztak fel, hiszen a kapusuk védéseiből tudtak futni. Az elejétől tudtuk, hogy nehéz lesz. Szerencsére komolyan vettük a találkozót egészen a végéig. Két erős csapat harcából most mi jöttünk ki győztesen.

Jure Dolenec: Gratulálok a Veszprémnek, izgalmas meccs volt, jól játszottunk. Betartottuk a taktikai utasításokat, főleg az első félidőben játszottunk okosan. Elégedettek lehetünk, sok a sérültünk, de így is jól harcoltunk. Talán ez az első győztes meccsem itt Veszprémben és nagyon várom a visszavágót.

Fotó: Vörös Dávid