Telekom Veszprém - Balatonfüredi KSE 38:11

Telekom Veszprém – Balatonfüredi KSE 38:11 (17:4)

Telekom Veszprém: Cupara, Corrales – Manaskov 7, Tönnesen 3, Nilsson 2, Markussen 3, Ligetvári, Marguc 4, Lauge 3, Strlek 5, Blagotinsek 2, Nenadic 2, Maqueda 6 (1), Lékai 1

Balatonfüredi KSE: Bősz, Seprős, Andó – Kemény 3, Varga, Bóka, Szöllősi 4 (1), Kőhegyi, Dénes, Horváth, Ág, Malinovic, Szűcs 1, Brandt, Draskovics 1, Határ 2

Hétméteresek: 1/1 ill. 2/1
Kiállítások:  0 perc ill. 8 perc

Az Építők csapata a Veszprém Arénában játszott lokál derbit a Balatonfüred ellen. Manaskov góljával, majd hibájával indult a mérkőzés. Cupara büntetőt hárított, a Füred nem tudott betalálni a hazai kapuba, ezért időt is kértek a vendégek (8. perc 5-0). Szűcs egyszerűen nem tudott 3 ziccerből sem Cupara kapujába találni, közben Marguc újabb góljával már 7-1 volt az állás. Tönnesen bombagóljával 10-1-re módosult az állás, a vendégek nem találtak rést a veszprémi falon. Közeledve a 20, perchez a Füred még mindig csak egy lőtt gólnál állt, ki is alakult a 10 gólos különbség. A második füredi gólra Markussen válaszolt egy szép átlövés góllal (22. perc 13-2). Manaskov parádés kínai figurás gólt szerzett Nenadic passza után. Már a félidőre eldőlt a mérkőzés.

A második félidő is hasonlóan indult, könnyű Veszprém gólokkal és szenvedős füredi támadásokkal. A Cupara helyére beálló Corralest is nehezen tudták mattolni a vendégek (37. perc 19-5). Lauge vezetésével látványos támadásokat vezetett a Veszprém, amiket rendre gólra is váltott. Davis minden játékosának lehetőséget adott, a különbség miatt megtehette. A Balatonfüred története egyik leggyengébb mérkőzését játszotta, a félidő közepén már 18 gól volt a hazai előny (26-8). Maqueda hétméteres góljával 20 gólosra nőtt a különbség a felek között (50. perc 29-9). A Veszprém egymás után lőtte az indítás gólokat, a Füred teljesen összeomlott. A vége egy megsemmisítő Veszprém győzelem.

David Davis: Boldog vagyok a csapat mai teljesítménye miatt. Igyekszünk minden mérkőzést és ellenfelet komolyan venni, és ma zsinórban a második találkozót játszottuk, ahol elégedett vagyok a hozzáállással. Határozottak és motiváltak voltak a srácok. Nem is igazán a végeredmény számít, hanem hogy hogyan érjük el azt. Gratulálok a játékosaimnak, és sok sikert a Balatonfürednek a továbbiakban.

Rodrigo Corrales: Nagyszerű mérkőzést játszottunk, Jó volt a védekezés és Cupara mindent védett az első félidőben. Fontos volt egy EHF Kupában szereplő csapat ellen jó teljesítményt nyújtani. Tiszteltük az ellenfelünket és nagyon örülünk a két pontnak.

György László: Gratulálok a Veszprémnek, nagyszerűen játszottak. Mindenben felülmúltak minket, sem támadásban, sem védekezésben nem tudtunk partnerek lenni. Gyenge kézilabdát játszottunk. Teljesen megérdemelten nyert a Veszprém. Egy kicsit meg kell állnunk és elgondolkodni, hogyan is tovább. Vannak dolgok, amiken változtatnunk kell. Másfél hét múlva érkezik a Csurgó, szóval tovább kell lépnünk. Reméljük, a sérültjeink közül páran vissza tudnak térni. Sok sikert a Veszprémnek a Bajnokok Ligájában.

Szöllősi Balázs: Gratulálok a Veszprémnek, megérdemelték győzelmet. Nehéz bármit is mondani ilyen vereség után, sosem kaptam még így ki. Fel kell állni, ki kell javítani a hibákat. Jön a Csurgó elleni mérkőzésünk, arra kell most felkészülnünk.

Fotó: Vörös Dávid