Lomza VIVE Kielce - Telekom Veszprém 32-29
2021-09-23 21:07
IN ENGLISH

A Kielce már a találkozó legelején egyértelművé tette, mindenáron otthon szeretné tartani a két pontot. Mateusz Kornecki ihletett formában védett, és támadásban is csak elvétve hibáztak a hazaiak. A délelőtti edzésen bokasérülést szenvedő Andreas Nilssont nélkülöző Telekom Veszprém nem tudta felvenni a mérkőzés ritmusát, így Momir Ilic már a 11. percben kikérte első idejét, majd pályára küldte Rasmus Laugét és Petar Nenadicot. Sajnos a folytatásban sem változott a játék képe, hiába váltott csapatunk nyitott védekezésre, egyszerűen nem találtuk a lengyel támadások ellenszerét. A hajrához közeledve feljavulni látszott a Veszprém támadójátéka, Karaleket kizárták, a csereként beálló Rodrigo Corrales pedig fontos védéseket mutatott be, de jó védekezés híján így is 17-12 állt az eredményjelzőn a szünetben.

A második félidő ott folytatódott, ahol az előző abbamaradt, így Momir Ilic már a 37. percben magához hívta csapatát. Alig egy perccel később, Bjorn Gudjonsson hétméteresét követően már hét gól volt a hazaiak előnye (22-15), eldőlni látszott a mérkőzés. Petar Nenadic és Rodrigo Corrales sok borsot tört a hazaiak orra alá, de kettejük jó teljesítménye nem volt elég a felzárkózáshoz. Ezúttal sajnos nyoma sem volt a PSG ellen látott dinamikus, kreatív játéknak, így a Telekom Veszprém végül háromgólos vereséget szenvedett Lengyelországban.

Lomza Vive Kielce−Telekom Veszprém 32-29 (17-12)
Hala Legionów

Vezette: Kurtogic, Wetterwik

Lomza Vive Kielce: Kornecki, Wolff (kapusok), A. Dujsebaev 7, Tournat 2, Karacic 4, Vujovic 3, Kulesh 2, Moryto 6, Thrastarson, Surgiel, Sanchez-Migallon, Gebala, Karalek 2, Gudjonsson 1, Sicko, Nahi 5
Vezetőedző: Talant Dujsebaev

Telekom Veszprém: Cupara, Corrales (kapusok), Nenadic 9, Maqueda 4, Manaskov 3, Ligetvári, Marguc 5, Lauge 1, Strlek 2, Blagotinsek 1, Mahé, Yahia 3, Lékai, Sipos 1
Vezetőedző: Momir Ilic

Kiállítások: 10, ill. 10 p.
Hétméteresek: 7/4, ill. 3/3

Statisztika, jegyzőkönyv:

Nyilatkozatok:

Momir Ilic

Jó estét kívánok mindenkinek! Először is szeretnék gratulálni a Kielce csapatának és Talantnak a győzelemhez. Jó játékot játszottak, amit mi sajnos nem mondhatunk el magunkról. Rengeteg hibánk volt, először is, ahogy kezdtük a játékot védekezésben és utána támadásban is statikus, álló kézilabdát játszottunk, megfelelő mennyiségű mozgás nélkül. A Kielce ellen így nem lehet játszani. Sok lerohanás gólt kaptunk a technikai hibákból. Volt persze lehetőségünk felzárkózni, de megfordítani nem tudtuk a találkozót. Szeretnék gratulálni Rodrigonak, aki jól védett, különösen a második félidőben.

Rodrigo Corrales

Először is szeretnék gratulálni a Kielcének a győzelemhez. Az edzők már mindent jól összefoglaltak előttem, csak annyit szeretnék mondani, hogy egy furcsa szezon után még szokjuk, milyen szurkolók előtt játszani. Múlt héten mi kaptunk tőlük elég energiát a győzelemhez, most talán a Kielce. Egyetértek Momoval abban, hogy jobban kell játszanunk és jobban kell kezdenünk a mérkőzésket, legutóbb ugyan sikerült megfordítanunk a találkozót, ez most a Kielce jó játéka miatt nem volt lehetséges. Jól osztották be az erőiket, és a szurkolóik támogatásával sikerült megnyerniük a találkozót.

Talant Dujsebajev

Gratulálok a játékosaimnak! A világ egyik legjobb csapatával játszottunk, nagyon tisztelem a Veszprémet és Momir Ilicet is, sok sikert kívánok neki a jövőben! Jár a köszönet a szurkolóinknak is, fantasztikusak voltak, sokat segítettek a nehéz pillanatokban. Rodrigónak és Mateusznak is gratulálok, mindketten nagyon jól védtek. Nagyon elégedett vagyok, most kicsit pihenünk, aztán megyünk tovább.

Mateusz Kornecki

Gratulálok a Veszprémnek, szuper meccset játszottunk! Köszönöm a szurkolóknak a biztatást, a koronavírus-járvány óta most először játszhattunk ekkora közönség előtt, sokat segítettek. Az első félidő remek volt, aztán Rodrigo a beállását követően sok fejtörést okozott. Tíz perccel a meccs vége előtt már csak három gól volt az előnyünk, de ezt végül meg tudtuk őrizni, örülök a két pontnak, és Ukrajnában is szeretnénk így folytatni.