HBC Nantes – Telekom Veszprém 24:28 (10:11)

HBC Nantes: Dumoulin, Nielsen – Lazarov 5, Rivera 4 (1), Gurbindo, Feliho, Bataille, Figueras 5, Ovnicek, Minne, Augustinussen 3, Pechmalbech 2, Milic, Damatrin, Monar 2, Briet 3

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Manaskov 5, Yahia 3, Moraes 1, Nilsson 5, Marguc 3 (1), Lauge, Strlek 1, Blagotinsek, Shishkarev, Nenadic 1, Maqueda 1, Lékai 4, Borozan 4

Hétméteresek: 2/1 ill. 2/1
Kiállítások: 8 perc ill. 10 perc

Nenadic hibával indult a Telekom Veszprém első meccse a 2020/21-es Bajnokok Ligája szezonban a HBC Nantes ellen, amelyből lerohanás góllal megszerezte a vezetést a Nantes. Az első veszprémi gólt Borozan szerezte a 3. percben. A franciák 4-2-es védekezéssel lepték meg a mieinket, azonban Vuko Borozan gyors három átlövésével 3:4-re átvettük a vezetést a 7. percben. Nenadic rengeteg hibával játszott, érkezett is a helyére Lékai a 11. percben, 4:4-es állásnál. A 17. percben először volt kétgólos a Veszprém előnye. Lékai beállásával gyorsabbak lettek a támadások, Corrales pedig sokszor fogott a kapuban. Öt perccel az első játékrész vége előtt 8:9-re vezetett a Veszprém. A kevés gólszám egyértelműen a sok hibának és a kapusoknak köszönhető. A szünetre maradt az egy gól a felek között, 10:11-es Telekom vezetés.

Yahia gólja, majd kiállítása indította a második félidőt. A Nantes hamar kiegyenlített, de a Veszprém mindig visszavette a vezetést. A 37. percben nem csak visszavette a vezetést az „Építők”, de rögtön kettőt tett közé, amely után Alberto Entrerrios időt is kért gyorsan. Két perccel később háromra nőtt az előny, Yahia, majd Borozan is óriási gólt lőttek. A 45. percben is tartotta háromgólos előnyét a Telekom, 18:21-re vezetett. Az 50. percben Marguc már a negyedik gólt is közé tette, 20:24. Corrales bombaformában védett, 45%-on állt az 53. percben. Szintén ebben az időben ötgólos lett a Veszprém vezetése. A Nantes támadásai ötlettelenek voltak, amikor ziccerig jutottak, azt szinte mindig fogta Corrales. Magabiztos második félidei játékkal, összességében simán győzött a Telekom Veszprém a francia ezüstérmes Nantes otthonában. A végeredmény: HBC Nantes – Telekom Veszprém 24:28

David Davis: Természetesen örülök a győzelemnek. Az elmúlt években nem volt egyszerű nyerni itt. A Nantes remek munkát végez, egy kiváló vezetőedzővel. Ma Rodrigo Corrales volt a nyerőemberünk, fantasztikusan védett. Nagyon rosszul játszottunk, de ettől függetlenül örülök a pontoknak. Talán túlságosan is izgatottak voltunk az első Bajnokok Ligája meccs előtt. Nyertünk, ez a legfontosabb, de abban biztos vagyok, hogy sokan fognak pontokat hullajtani itt Nantes-ban.

Rodrigo Corrales: Mindig nehéz itt nyerni, ezt tudtuk, és meg is mutatta ellenfelünk. Szerintem két egyenlő félidőt játszottunk. Intelligensek voltunk, mert nagyon magasan tartottuk a védelmi szintünket. Biztosan tudom, hogy a Nantes sok pontot fog tudni itthon tartan idén.

Alberto Entrerrios: Gratulálok a Veszprémnek. Ma nem hoztunk túl jó döntéseket. Keményen játszottunk az első játékrészben, és bár az ellenfelünk sokat hibázott, mi mégsem tudtuk megbüntetni azokat, és helyette inkább eladtuk a labdát. A második félidőben semmi extrát nem csináltunk. Azt gondolom, hogy jó helyzeteket alakítottunk ki, de Rodrigo Corrales mindig ott volt a befejezéseknél. Jól szerettünk volna játszani, de nem sikerült.

Kiril Lazarov: Egy kicsit elveszítettük a fejünket az első félidő után, mert úgy éreztük, hogy megverhetjük a Veszprémet. Megérdemelten győztek ma. Kiváló kapusteljesítményt tudtak felmutatni. Nem vagyunk boldogok, de folytatjuk a munkát, amit elkezdtünk. Fel kell ébrednünk, hiszen várnak még ránk nehéz meccsek a Kiel, vagy a Barca ellen.

Fotó: HBC Nantes Facebook oldala