Grundfos Tatabánya - Telekom Veszprém 16:26

Grundfos Tatabánya – Telekom Veszprém 16:26 (9:14)

Grundfos Tatabánya: Bartucz, Deményi – Pásztor, Sipos, Borzas 1, Ilyés, Balogh 4 (2), Szász, Győri 2, Holpert 1 (1), Dénes, Davidovic, Ancsin 1, Komogorov 3, Hornyák 2, Vranjes 2

Telekom Veszprém: Cupara – Manaskov 2, Yahia 3, Moraes, Gajic 5 (3), Nilsson 1, Paczkowski 2, Marguc 1, Lauge 3, Strlek 4, Terzic, Nenadic 3, Mackovsek, Lékai, Borozan 2

Hétméteresek: 5/3 ill. 4/3
Kiállítások: 6 perc ill. 12 perc

A Telekom Veszprém a Grundfos Tatabányával találkozott a Magyar Kupa selejtezők ötödik körében, ahol a tét a négyesdöntőbe jutás volt. A találkozó egyperces néma csenddel kezdődött az egykori tatabányai játékos, illetve veszprémi edző, Kaló Sándor emlékére. A mérkőzés kiegyenlítetten kezdődött, előbb a Tatabánya, majd a Veszprém lőtt gólt. Az ötödik percre Cupara több védést is bemutatott, míg az eredményjelzőn 1:2 állt. A csapatok sok hibával játszottak, vonalra lépések és eladott labdák jellemezték a meccs ezen szakaszát. A 10. percben 2:4 volt az állás. A 18. percre már felgyorsultak az események. A Veszprém két gyors labdaszerzéssel kétgólos előnyre tett szert, 4:6. A 22. percben háromgólos volt a Veszprém előnye, amely hamar ötgólosra nőtt, 5:10. A félidő vége felé sokszor eljutott Manuel Strlekhez a labda, aki nem hibázott ezekből a helyzetekből. A szünetben 9:14-re vezet a Veszprém.

Hazai góllal indult a második játékrész, miközben Lékai is pályára lépett. A bányász közeledni tudott a Veszprémhez, a 35. percben Gajic hagyta ki első büntetőjét, 11:14. A 41. percben Paczkowski már a második kétperces büntetését kapta. A 48. percben 14:19-re vezetett a Veszprém, miközben a játékvezetők szórták a kiállításokat. Gasper Marguc találatával már 15:21-re vezettünk az 50. percben. Az 53. percben időt is kért Vladan Matic, 15:22-es állásnál. Két perccel később végleg eldőlt a találkozó, a nyolcgólos hátrányt már nem tudta ledolgozni a Tatabánya, sőt a végére csak tovább nőtt a különbség. A Veszprém győzött, ezzel pedig bejutott a Magyar Kupa legjobb négy együttese közé. Végeredmény: Tatabánya – Veszprém 16:26

David Davis: Mindig nehéz itt játszani, erős az ellenfél és magas a védőfaluk. Az eredmény nem tükrözi teljesen azt, ami a pályán történt. Cupara ma remek volt a kapuban, és a védelem is kiválóan teljesített.

Vladimir Cupara: Nehéz meccs volt a mai, de szerencsére védelemben és támadásban is jók voltunk. Jól végeztük a dolgunkat, és boldog vagyok a győzelem miatt.

Vladan Matic: Gratulálok a Veszprémnek, megérdemelten jutott tovább, és sok sikert kívánok nekik a Magyar Kupában. A védekezésünk nem volt rossz, 26 gólt kaptunk csak egy Veszprémtől. Győri vállsérülés miatt kiesett a második félidőben, és nekünk sajnos nincs annyi játékosunk, mint a Veszprémnek. Próbáltunk improvizálni, de a Veszprém ellen ez nem elég. Amikor sikerült helyzetbe kerülnünk, Cupara megfogta azokat.

Sipos Adrián: Gratulálok a Veszprémnek. A védekezésünk jól összeállt. Ha kevesebb lerohanás gólt kapunk, akkor kisebb lehetett volna a különbség. A védelmünkre lehet alapozni, támadásban pedig kevesebb hibával kell játszani.

Fotó: Vörös Dávid