Grundfos Tatabánya KC - Telekom Veszprém 25-32
2021-08-18 18:12
A mérkőzés első 5 percében fej fej mellett haladtak a csapatok, hol a Tatabánya, hol a Veszprém vette magához a kezdeményezést. 5-5 után a Tatabánya a veszprémi védelem hibáit kihasználva kezdett elhúzni, két gyors indítással, a 15. percben 12-8-ra vezetett már.
 A félidő második felében a védekezés feljavulásával és Ligetvári Patrik őszinte játékával, átlövés góljaival sikerült egalizálnunk az eredményt. Aztán a 27. percben átvettük a vezetést. Lékai Máté irányításával jól mozgott a csapat támadásban, Dejan Manaskov góljával pedig már 2 góllal vezettünk a szünetben. 16-18.

Második félidőre érkezett Cupara a kapuba, Momir Ilic vezetőedző igyekezett forgatni, - a terhelést elosztva mozgatni a csapatot. Folytatva a jó szériát, Sipos Adrián és Blaz Blagotinsek kiváló védőmunkájának és Ligetvári Patrik bombáinak köszönhetően 4-re növveltük előnyünket.

A Tatabánya csapata főleg a Juhász, Zdolik, Ancsin belső hármassal játszva jó energiákkal küzdött ebben az időszakban. A 17. percben mégis gyönyörű labdaszerzés után Sipos Adrián és Omar Yahia összjátéka után 22-27-et mutatott kijelző. A második félidő közepére Mahé jött irányítani, jó lerohanásokat vezettünk, majd Cupara néhány védésével elléptünk. Sipos góljával már 23-29-et mutatott az eredményjelző, majd Blagotinsek kocogott át a pályán egy üres kapus gólért, ezzel lett 23-30. A találkozó egy időn túli Tatabánya hetessel ért véget, mellyel kialakult a 25-32-es végeredmény, így Momir Ilic csapata második felkészülési mérkőzésén magabiztos győzelmet aratott.

Momir Ilic nyilatkozata:

A mérkőzés összességében jó képet mutatott, de több olyan területre is rávilágított, amiben sokat kell fejlődnünk. A második félidőben próbáltam új dolgokat kipróbálni, forgatni a csapatot, ebben a játékrészben a kapus és a védelem is jól működött. Szükségünk van még egy kis időre és előrelépésre ahhoz, hogy igazán összeálljon a csapat. Ezen dolgozunk nap, mint nap.

Végeredmény:
Grudfos Tatabánya KC – Telekom Veszprém 25-32 (16-18)

Grundfos Tatabánya KC 25/45 2/2 2/6 3/3 3/4 1/2 9/11 9/24 - - - 5 - - 7 1 1

Kapus Össz Mezőny Hétm. Szdobás Táv. Rendezett v. Rzetlen v.

A mérkőzés alakulása:
1-0 (Győri Mátyás - 1. p);1-1 (Blagotinsek Blaz - 2. p);2-1 (Stojnic Darko - 2. p);2-2 (Mahe Kentin - 3. p);2-3 (Nenadic Petar - 4. p);3-3 (Hornyák Péter - 4. p);4-3 (Ancsin Gábor - 5. p);4-4 (Nenadic Petar - 6. p);5-4 (Juhász Ádám - 7. p);5-5 (Strlek Manuel - 8. p);6-5 (Ancsin Gábor - 9. p);7-5 (Sunajko Stefan - 10. p);7-6 (Omar Yahia - 10. p);8-6 (Ancsin Gábor - 10. p);8-7 (Mahe Kentin [E.E.] - 11. p);9-7 (Ushal Aleksei [E.H.] - 12. p);10-7 (Ancsin Gábor - 13. p);10-8 (Mahe Kentin [E.E.] - 13. p);11-8 (Juhász Ádám [E.H.] - 14. p);12-8 (Juhász Ádám - 15. p);12-9 (Nenadic Petar - 16. p);13-9 (Sunajko Stefan - 18. p);13-10 (Marguc Gasper - 18. p);14-10 (Juh