Fejér B.Á.L. Veszprém - Telekom Veszprém 25-37
2021-10-04 20:06
A Telekom Veszprém lokál derbire készült a „kisebbik” Veszprém csapatával mérkőzött meg az Arénában. Egy Nilsson és egy Manaskov büntető góllal rajtolt a mérkőzés. Egy emberhátrányban két üres kapus gólt is kapott a Telekom és 6 perc játék után 4-4 állt az eredményjelzőn. Nilsson a 10. percben a második kiállítását is begyűjtötte, de Lauge így is eredményes volt szép átlövésből. A Telekom kicsit megrázta magát és a félidő felére 6 gólos előnyre tett szert (8-14), amire válaszul a „hazai” Veszprém időt kért. A 20. percre Sipos is összeszedett kettő kétperces büntetést, de Cupara két hatalmas védést mutatott be emberhátrányban (11-17). 4 perccel a vége előtt már 10 gólos volt a különbség a felek között, ami a félidőre további egy góllal nőtt.

A második félidő sok hibával indult, Manaskov és Nilsson volt igazán elemében és játszott gólerősen. Corrales érkezett a második félidőre és szép védésekkel indított (38. perc 16-27). A fehér mezes hazaiak nehezen találtak rést a Telekom védekezésén és még büntetőt is hibáztak. A 30. Telekom gólt Manaskov szerezte egy trükkös góllal. A félidő derekán Tombor mester újabb időkéréssel próbálta meg felrázni a támadásban láthatóan szenvedő együttesét (17-31). Egy rossz földet érés miatt Manaskov sajnos megsérült, majd Sipos pontozódott ki a játékból (49. perc 20-33). A fiatal játékosok is lehetőséget kaptak a Telekom csapatában, akik szépen őrizték az egy tucatos különbséget. A mérkőzés végén mindkét oldalon szép átadásokat és gólokat láthatott a közönség. Az utolsó percekre csak a különbség volt az egyetlen kérdés, ami végül egy tucatnyi lett.

Fejér-B.Á.L. Veszprém – Telekom Veszprém 25:37 (12:23)

Fejér-B.Á.L. Veszprém: Podoba, Borbély – Tóth, Somogyi 2, Szmetán 2, Hári, Éles 5 (2), Kurucz 3, Fazekas 3, Kristóf 1, Seregi 4 (2), Tóth, Tóth 2, Széles 2, Bugyáki, Vajda 1

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Manaskov 9 (1), Yahia 3, Nenadic, Maqueda 4, Nilsson 7, Ligetvári 2, Marguc 3, Lauge 2, Lukács 1 (1), Mahé 3, Ilic, Dörnyei, Lékai 1, Sipos 2

Kiállítások: 2 perc ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4 ill. 3/2

Statiszták:
Momir Ilic

Először is szeretnék gratulálni a Fejér B.Á.L. Veszprém csapatának! És egyúttal a saját csapatomnak a meccshez való hozzáálláshoz, a tisztelethez, amivel a kézilabdának és az ellenfélnek adóztunk. Komolyan vettük a találkozót, ahogy a fiúknak is említettem, örülök, hogy ilyen intenzítással vitték végig a felkészülést és a játékot is. Örülök, hogy a Bajnokok Ligája mérkőzések után játéklehetőséget tudtunk adni a fiatal játékosainknak is.

Dörnyei Borisz

Gratulálok az ellenfélnek jó mérkőzést játszottunk. Mindig öröm a másik Veszprém ellen játszani. Örülök, hogy lehetőséget kaptunk mi, fiatal játékosok. Lépésről-lépésre halad a fejlődésünk, a tapasztalt játékosok sokat segítenek nekünk.

Tombor Csaba

Szeretnék gratulálni a Veszprémnek és köszönjük, hogy komolyan vették a találkozót. Az elsődleges célunk az volt a találkozóval, hogy tudjunk fejlődni, tudtuk, hogy nem mi vagyunk az esélyesek. Sajnos sok helyzetet kihagytunk, de ebből kell tanulnunk. Látszott, hogy a Veszprém BL ritmusból jött, az első félidőben komoly erődemonstrációt tartottak. A második félidőre sikerült javulnunk a kapusteljesítményben és a védekezés minőségében is. Bár a második játékrészben is sok helyzetet kihagytunk, de azért egy vállalható periódust sikerült játszanunk egy top csapattal. Erre kell építenünk a továbbiakban.

Fazekas Gergő

Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez. Kicsit csalódott vagyok, mert rengeteg helyzetünk volt, de sokat hibáztunk. Az első félidőben eldőlt a mérkőzés, a második félidőre javult a játékunk. Láthattuk, melyik az a szint, ahova fel kell nőni a mi játékosainknak.