FC Porto Sofarma - Telekom Veszprém 24:31

FC Porto Sofarma – Telekom Veszprém 24:31 (9:14)

FC Porto Sofarma: Quintana, Bauer – Iturriza 1, Balasquez, Martins 2, MBengue 1, Hernandez 1, Silva 1, Salina 1, Pinto, Fernandes , Borges 3, Branquinho 6 (2), Areia 2, Gomes 1, Magalhes 5

Telekom Veszprém: Cupara – Manaskov 2, Yahia 3, Moraes 2, Gajic 6 (1), Nilsson, Marguc 1, Lauge, Strlek 3, Terzic, Blagotinsek 1, Nenadic 3 (1), Mackovsek, Lékai 3, Borozan 7

Hétméteresek: 4/2 ill. 4/2
Kiállítások: 6 perc ill. 6 perc

Borozan szerezte a mérkőzés első gólját, majd a Veszprém további hármat rámolt be, miközben a Porto nem tudott ezekre válaszolni. A 4. percben időt is kellett kérnie Magnus Andressonnak. A 8. percben még mindig góltalan volt a hazai együttes, azonban két veszprémi hibából rögtön sikerült feljebb lépniük 3:5-re a 12. percre. Cupara ihletett formában védett, 20 perc alatt mindössze négy gólt sikerült lőnie a kék-fehéreknek, többek között két büntetőt is megfogott az első játékrészben. Öt perccel a félidő vége előtt 7:10-es veszprémi vezetést mutatott az eredményjelző. A szünetre ötgólos előnyt szerzett a vendég együttes, bár eladott 10 labdát is. Cupara 50%-al védett, illetve Lékai egy hatalmas góllal zárta a félidőt. Szünetben: Porto – Veszprém 9:14

3:0-val kezdte a második félidőt a Porto, amelyet Blagotinsek tudott megtörni a 35. percben. A 38. percben egy gólra zárkózott a hazai csapat, 15:16. A vendég gólcsendet Borozan törte meg a 42. percben, majd egy labdaszerzés után Yahia növelte az előnyt három gólra, amely után a Porto egyből időt kért. Az időkérés inkább a Veszprémnek segített, miután három gólt is szereztek, hazai ellentalálat nélkül. A 45. percre visszaállt az ötgólos előny, 16:21. Az 55. percben még tartott az ötgólos különbség a felek között, ez pedig még kettővel nőtt a végére. Hét góllal, 24:31-re nyert a Telekom Veszprém.

David Davis: Nagyon nehéz Portoban játszani, és örülök, hogy nem az első pár körben kellett itt játszanunk. Megpróbáltunk a lehető legjobban felkészülni a találkozóra. Jól is kezdtünk. Tudtuk, hogy hosszú meccs vár ránk, hiszen a Porto kiváló hazai pályán. A legvégéig küzdöttünk. A második félidőben kiadott magából mindent a Porto, nagyjából 10 percen keresztül. Nekünk több a rotációs lehetőségünk, frissebbek a játékosaink, és meg is találtuk a helyzeteinket.

Rogerio Moraes: Gratulálok a Portonak, idén rendkívül erősek. Örülünk a győzelemnek, mivel itt nehéz pályára lépni. Harcolunk a csoport első helyéért, és a mai egy nagy lépés volt felé. Nagyon jól kezdtük az első játékrészt, kiváló volt a védekezésünk, és az egész találkozón jól is működött. Cupara lenyűgöző volt ma. Most van egy vasárnapunk pihenni, aztán hétfőn kezdjük a felkészülést a következő megmérettetésre.

Magnus Andresson: Gratulálok a Veszprémnek. Egy kicsit csalódott vagyok a teljesítményünket illetően. Az első félidőben rendben volt a védekezésünk. Megvoltak a helyzetek, ma nem lehetett kifogni a kapusuk eszén, rengeteget védett. Nem adtuk fel, és visszajöttünk a második félidőben. Nem sok tapasztalatunk van az ilyen helyzetekben, de az ilyen mérkőzéseken lehet ezt megtanulni. Sok jó helyzetet kihagytunk a második játékrészben. Kicsit nagyobb lépéseket kell tennünk előre, és jobb döntéseket hozni támadásban. Ma nem volt meg a ritmusunk.

Fabio Magalhes: Több pontot kell szereznünk, hogy a lehető legelőrébb kerüljünk a csoportban. Azokat a csapatokat kell elkapnunk, akik ellen esélyünk lehet nyerni. Gratulálok a Veszprémnek. Mi nagyon rosszul kezdtük a meccset, de visszajöttünk a második félidőben. A Veszprém megmutatta mennyire tapasztalt, és erős csapat, valamint, hogy nagyon nehéz ellenük játszani.

Fotó: Vörös Dávid