Celje Pivovarna Lasko - Telekom Veszprém 25:29

Celje Pivovarna Lasko – Telekom Veszprém 25:29 (14:16)

Celje Pivovarna Lasko: Vujovic, Gabersek – Cvetko, Mazej, Dragasevic 3, Razgor, Marguc 3 (1), Groselj 6, Poteko, Cepic 2, Kodrin 1, Horzen 4, Mlakar 3, Leban 1, Novak 1 (1), Nacinovic 1

Telekom Veszprém: Cupara – Manaskov 2, Yahia 2, Moraes 2, Tonnesen, Markussen 2, Ligetvári, Marguc 5 (1), Strlek 1, Blagotinsek 2, Nenadic 3, Mahé 2, Maqueda 4, Lékai 4

Hétméteresek: 5/2 ill. 1/1
Kiállítások: 12 perc ill. 6 perc

Jorge Maqueda kezdte el a gólgyártást a Celje Pivovarna Lasko elleni EHF Bajnokok Ligája mérkőzésen, de a gyors góllal nem sikerült lépéselőnybe kerülni. Az 5. percben 2:2-t mutatott az eredményjelző. A 15. percben két gyors góllal sikerült háromgólos előnyt (7:10) szereznie a Veszprémnek, amelyre a Celje vezetőedzője azonnal időt kért. Az időkérés megzavarta az „Építőket”, felengedte magára a Celjét egy ötperces gólcsenddel amelyet Moraes tört meg végül a 21. percben (9:11). A Veszprém bár hibákkal játszott, néhol szép támadójátékot láthattunk. A félidő végére a sárga mezesek egy gólra feljöttek, de egy üreskapus góllal 14:16-os veszprémi vezetéssel mentek az öltözőbe a felek.

A második játékrész első 10 percében szépen dolgozott a Veszprém. Védekezésben Ligetvári vezette a csapatot, támadásban Maqueda és Lékai lőtt szép gólokat. A 40. percre sikerült is négy góllal ellépni, 17:21-re. A megszerzett előnyt szépen őrizte a Veszprém, miközben Yahia is pályára lépett és két szép góllal 21:26-ra módosította az állást. Az utolsó öt percre ötgólos előnnyel ment a Veszprém. A bakonyiak sokszor szép játékot bemutatva visszatértek a győzelem útjára, és magabiztosan legyőzték a szlovén bajnokot 25:29-re.

David Davis: Nehéz volt ma, hiszen ez volt a harmadik meccsünk öt nap alatt, előtte pedig épphogy hazaértek a játékosok a világbajnokságról. Nehéz így jó kézilabdát játszani, hogy mert a játékosoknak olyan energiákat kell mozgósítaniuk, ami nincs is. Örülök, hogy végre sikerült nyerni. Ezen a héten sem a védelmünk, sem a támadásunk nem a legjobb verzióját kaptuk vissza. Egyértelmű, hogy mindenki a legjobbját adja. Nyerni szerettünk volna itt Celjében, hogy újra megízleljük, milyen érzés a győzelem. Az első félidő nagyjából egyenlő volt, a másodikban viszont jobb volt a védelmünk.

Blaz Blagotinsek: Celjében sosincs egyszerű dolga a csapatoknak. Örülök, hogy visszatérhettem oda, ahol a kézilabdát kezdtem, büszkeséggel tölt el. A világbajnokság utáni első pár meccs nagyon nehéz, nem sok időnk volt együtt készülni. Jó volt ismét nyerni a Bajnokok Ligájában, négy vereség után. Azt gondolom, hogy ez egy újabb győzelmi széria kezdete lehet.

Tomaz Ocvirk: Gratulálok a Veszprémnek a fair játékhoz, és a megérdemelt győzelemhez. A célunk az volt, hogy a lehető legjobb teljesítményt nyújtsuk, és hogy minél tovább partiban maradjunk az ellenfelünkkel. Ez sikerült. A másik cél az volt, hogy a fiataljaink minél több időt tölthessenek a pályán. Sok energiát kivett belőlünk a Zágráb elleni csapat két nappal ezelőtt. Büszke vagyok a srácokra, mert a legvégéig harcoltak az ellen a Veszprém ellen, amely a Bajnokok Ligája egyik legjobb csapata.

Matic Groselj: Gratulálok a Veszprémnek. Jól kezdtük a mérkőzést. Megmutattuk, hogy tudunk játszani ellenük, és közel is tudunk maradni hozzájuk. A kihagyott büntetők és üreskapuk, valamint az eladott labdák megpecsételték a sorsunkat. Ha egy Veszprém szintű csapathoz közel akarsz maradni, a lehető legkevesebb hibával kell játszanod. Ez volt a különbség ma a két csapat között. Büszke vagyok a csapattársaimra, a maximumot adtuk ki magunkból.

Fotó: Vörös Dávid