Balatonfüredi KSE - Telekom Veszprém 30:33

Balatonfüredi KSE – Telekom Veszprém 30:33 (15:15)

Balatonfüredi KSE: Bősz, Andó – Szűcs, Kemény 2, Varga 1, Bóka 2, Déber, Németh, Jimenez, Szöllősi 1, Topic 11, Rodriguez 1, Shynkel 1, Ág, Zdolik 7, Máthé 4

Telekom Veszprém: Cupara, Sterbik – Manaskov 2 (1), Moraes 1, Paczkowski 2, Marguc 3 (2), Lauge 4, Strlek 3, Terzic, Blagotinsek 4, Nenadic 6, Hornyák, Ilic 1, Mackovsek 2, Borozan 5

Hétméteresek: 3/1 ill. 7/3
Kiállítások: 8 perc ill. 6 perc

Az első tíz perc nagyon egyenlően alakult a Balatonfüredi KSE és a Telekom Veszprém közötti K&H Liga találkozón. Egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól, mivel a Veszprém kicsit passzívnak látszott, míg a füredieket Sterbik állította meg többször. A vendégek mindössze egy góllal tudtak mindig vezetni, amit a hazaiak rendre kiegyenlítettek. A 13. percben 6:7 volt az állás. A Balatonfüred kapujában Bősz váltotta Andót, aki remekül védett, két büntetőt és ziccereket is fogott. A 20. percben továbbra is szoros, 8:9 volt az állás. A 24. percben tudott először vezetni a hazai alakulat, 11:10-re, majd két perccel később 13:11-re módosították az eredményt. A szünetre végül döntetlennel vonulhattak a felek: Balatonfüred – Veszprém 15:15

A második félidőt jól kezdte a Veszprém, hamar magához ragadta a kezdeményezést, és a 40. percre háromgólos, 18:21-es előnyt szerzett magának. A Füred legjobbja Petar Topic volt, aki már a 42. percben a 10. góját szerezte. A 46. percben egyenlített a hazai csapat, 23:23-ra, de két perccel később ismét három volt a különbség, 23:26. A hazaiak szépen helytálltak a nagyobb nevű vendégek ellen, és szinte végig szorosan tudták tartani az eredményt. A végén a Veszprém örülhetett, hiszen győzött, és elhozta a két pontot a „szomszédjától”. Végeredmény: Balatonfüred – Veszprém 30:33

David Davis: Nehéz meccs volt a mai, és a Balatonfüred nagyon jól játszott. Rólunk ezt kevésbé mondható el, hiányzott a koncentráció. Ez a 44. tétmérkőzésünk idén, nem könnyű folyamatosan koncentrálni, és nem elkalandozni az előttünk álló feladatok felé. Gratulálok a Balatonfürednek, és sok sikert nekik a bajnokság további részében.

Zoran Ilic: Gratulálok a Balatonfürednek a szoros mérkőzéshez. Szeretném megköszönni Davis mesternek a játéklehetőséget egy ilyen kiélezett találkozón. Sok sikert kívánok a Fürednek a továbbiakban.

Csoknyai István: Gratulálok a Veszprémnek, megérdemelték a győzelmet. Hosszú és nehéz sorozat előtt állnak, hiszen Magyar Kupa négyesdöntő, SEHA Liga Final4, valamint a Szeged elleni sok mérkőzés is a nyakukon van. A csapatom is nagy dicséretet érdemel, mivel 60 percig kiválóan kézilabdázott. Bősz és Topic kimagaslóak voltak. A kitűzött részfeladatokat sikerült megoldanunk, amely az volt, hogy a Veszprémnek minimális kontrajátékot engedjünk. Sok gólt lőttünk, és a visszarendeződésünk is rendben volt. Szerettünk volna nagyobb meglepetést elérni, de végül a rutin győzött. Számunkra a jövőheti Ferencváros elleni találkozó lesz majd sorsdöntő.

Zdolik Bence: Gratulálok a Veszprémnek. Szoros mérkőzést játszottunk, és 50 percig egyenlő ellenfelek voltunk. Innentől készülünk a Ferencváros elleni rangadóra, remélem, hogy hasonló teljesítményt tudunk elérni ott is. Sok sikert a Veszprémnek.

Fotó: Vörös Dávid