(14. forduló)
Dec. 11. Friday, 18:00
Debresen, Hódosi Imre Sportcsarnok
Bírók: Baranyai Antal, Szloska Krisztián
Debrecenben is felfokozott érdeklődés várta a csapatunkat, a mérkőzés kezdetére közel ezer néző foglalt helyet a lelátókon.

A hazai csapat jól kezdte a mérkőzést az első tíz perc után 5:5 állt az eredményjelzőn. A vendégek védekezése lassan állt össze, az elején nem tudták semlegesíteni a hazai átlövőket, akik többször is eredményesek voltak. A huszadik perc környékén is csak 3 góllal vezettünk (9:12), majd egy 5:0-s rohammal sikerült jelentős előnyt szereznünk a félidő végére (11:19).

A második félidőben hamar tízgólosra nőtt az előny (12:22), amelyet fokozatosan növelt a veszprémi csapat. A félidő közepére már minden játékosunk lehetőséget kapott, így a kezdő játékosok is lehetőséget kaptak a pihenésre. A mérkőzés csöndesen csordogált, a hazai csapat csak ritkán talált a kapuba (50. perc 16:30). A végén a szebbnél szebb gólokkal szórakoztatták a vendégek a közönséget, különösen az utolsó perc marad emlékezetes (22:37).

DKSE-Hotel Lycium - MKB Veszprém KC 22:37 (11:19)

DKSE-Hotel Lycium: Srdjan Djordjevics - Hímer Zoltán, Marinko Kelecsevics 2, Hornyák Zoltán 2, Pálos Gábor 6 (4), Nikol Isailovics 3, Adrian Vasile 3
Csere: Nahaj László,Balázs Sándor, Szabó Roland, Pető Norbert, Lókodi Gergő 3, Vadkerti Gábriel 3, Bíró Ádám

MKB Veszprém KC: Dejan Peric - Iváncsik Tamás 3, Zarko Sesum 5, Nikola Eklemovic 1, Renato Sulic 5, Mirsad Terzic 3 (3), David Korazija 8
Csere: Fazekas Nándor, Evgeny Lushnikov, Carlos Perez 5, Gulyás Péter 1, Uros Vilovski 5, Milan Mirkovic 1 (1)

Hétméteres: 4/4 ill. 4/4

Kiállítás: 4 perc ill. 6 perc
Bíró Imre: "A mérkőzés első szakaszában úgy érzem mi is adtunk a kézilabdából valamit, de a második félidőben teljesen összerogytunk. Gratulálok a Veszprémnek."

Mocsai Lajos: "Lapcevic és Gergő betegsége nem jelentett visszalépést, jól megoldottuk a pótlásukat. A csapat védőjátéka az első pár perc kivételével – amikor nem tudtuk megoldani az átlövők semlegesítését – attraktív volt. Felőröltük őket egyrészt erővel, másrészt taktikailag is. Peric szenzációsan védett, idegenben is bátran indított a csapat, a lerohanásokat konzekvensen végigvittük, így elég sok könnyű gólt szereztünk. A támadásokat az egész mérkőzésen megfelelő módon variáltuk a nyitott védelem ellen. A hosszú utazás után is nagy kedvvel, motiváltan, példaértékűen játszott a csapat. Sajnos Nikolának a kemény talajon hamar kiújult a patella sérülése, ezért nem erőltettük a játékát a mai napon, mivel a hátralevő mérkőzéseken szeretnénk ha tudna játszani."
Other
TAO-S TÁMOGATÁSOK: Veszprém Handball Team Zrt. Chatbot használati útmutató Veszprém Aréna

Featured sponsors
Balluff Kft. // Broadway Ticket Hungary Kft. // MKB Bank Zrt. // OMV Hungária Kft. // Reaszfalt Építőipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. // Ring Autó Kft. // UNI-CITY Betongyártó és Kereskedelmi Kft.
Other supporters
3 for IT Kft. // Agroterm Kft. // Alarmtronic Kft. // Allegro Cafe Kft. // Balaton Ré-busz Kft. // Betekints Wellness és Konferenica Hotel // Continental Automotive Hungary Kft. // Controlsoft Automatika Szolgáltató Kft. // Cső-Kötő Kft. // Danubiana Borkereskedő és Termelő Kft. // Debreczenyi és Társa Építésszervezési, Településtervezési, Tanácsadó Kft. // Elektro-Center Kft. // Geovol Kft. // Gépbér Színpad Kft. // Hor-Koll Kft. // Industrie Elektrik Villamosipari Kft. // Ingaforg Zrt. // Isotonic Kft. // JFT Kft. // Locargo Kft. // LV International Kft. // Maximál Zrt. // McDonald's veszprémi étterme // Mono-A Vill Kft. // MTD Hungária Kft. // Noa Építő Magyarország Kft. // Növényorvos 2005 Kft. // Nutri 8 Kft. // Oliva Hotel & Étterem // Pharma Nord Kft. // Pol-S Kft. // Poli Computer PC Kft. // Practical Építőipari Kft. // Presenta Kft. // RKT-Security Hungary Kft. // S.I. 55 Kft. (Hotel Historia) // Solymár-Szalay Kft. // Takács Művek Kft. // Tensi Tours Kft. // The Cube Kft. // Vesztergombi Pincészet // WOSS Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Szolgáltató Kft. // Zolamedia Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.